Poznaj naszych dyrektorów

Roger Bracewell – Prezes

Roger uczęszczał do Szkoły Millfield w Somerset, a potem spędził roczny urlop dziekański prowadząc rodzinną farmę, po tym jak kierownik farmy przeszedł na wcześniejszą emeryturę. Potem spędził 3 lata w Royal Agricultural College, gdzie studiował Zarządzanie Posiadłościami Wiejskimi, po czym pracował jako zarządca posiadłości wiejskich w Bolton.

W 1984 r. powrócił do rodzinnej firmy i zdobył kwalifikacje Rzeczoznawcy Majątkowego w 1985 r. W 1986 r. dołączył do swojego ojca, jako partner biznesowy w prowadzeniu farmy i agencji zarządzania posiadłościami wiejskimi. W 1992 r. zaczęto produkować na farmie suchą karmę dla zwierząt domowych, krótko przed śmiercią ojca Rogera – Toma Bracewell w 1993 r.

Jako przewodniczący, Roger odpowiada za stronę administracyjną firmy, zwłaszcza w kwestiach prawnych, rozwoju środowiskowego i systemów informatycznych, jak również prowadzenie farmy. 

James Lawson - Dyrektor Współzarządzający

James dołączył do GA Pet Food Partners na początku 2011 r., jako Dyrektor ds. Diety i Bezpieczeństwa Żywności. Wcześniej przez 9 lat był on Dyrektorem Technicznym w międzynarodowej firmie produkującej karmę dla zwierząt domowych, dlatego też ma on dużą wiedzę i doświadczenie w kwestiach żywienia i jakości. James awansował w połowie 2011 r. i teraz kieruje Wydziałami ds. Diety, Jakości i Bezpieczeństwa Żywności, jak również odpowiada za stronę handlową biznesu.

Codzienne obowiązki to przede wszystkim obsługa klienta i skupienie się na rozwoju nowych produktów przy użyciu najlepszej jakości surowych materiałów. „Musimy się skupić na bliskim partnerstwie i wiodącej innowacji w tej gałęzi przemysłu, aby nasi partnerzy odnosili sukcesy” mówi James. Innym ważnym obowiązkiem jest również wysyłanie najlepszej jakości produktów przy bliskiej współpracy zespołu ds. produkcji.

Poza pracą, James lubi spędzać czas z żoną, dwójką małych dzieci i na spacerach z Yorkie (czekoladowym labradorem) oraz Pepper (wyżłem niemieckim szorstkowłosym)! Przy ładnej pogodzie odbywa też podróże balonem!

 

Andy Kettle - Dyrektor Współzarządzający

Andy dołączył do GA w styczniu 2012 r., jako dyrektor zarządzający. Odpowiada za produkcję i logistykę. Andy ma doktorat z badań materiałowych, a także 15 lat doświadczenia w produkcji dóbr szybko zbywalnych zwłaszcza w sektorze żywności.

Wcześniej zajmował on stanowiska kierownika zakładu, jak również był w zarządach firm, gdzie odnosił sukcesy w kreowaniu solidnych i elastycznych organizacji. Jest on dumnym ojcem 3 dziewczynek, a jego zainteresowania poza praca obejmują grę w tenisa i podróże.

Giles Bracewell - Dyrektor

Urodzony i wychowany w Lancashire, Giles był w zarządzie firmy Golden Acres od czasu jej powstania jakieś 20 lat temu. Po zdobyciu kwalifikacji Rzeczoznawcy Majątkowego pracował w sektorze rekreacyjnym, zanim dołączył do GA. Zajmuje się działalnością charytatywną oraz interesuje się ochroną środowiska naturalnego. 

David Bennison - Dyrektor ds. Sprzedaży

David dołączył do GA Pet Food Partners w 2010 r., jako Krajowy Menadżer ds. Obsługi Klienta i został awansowany na Dyrektora ds. Sprzedaży w lecie 2011 r. David odpowiada za wszystkie aspekty sprzedaży i marketingu w obrębie GA. Poświęcił on dużo swojego czasu na dalsze usprawnianie kontaktu i wsparcia dla partnerów GA.

Przed dołączeniem do GA David przez 15 lat budował swoje doświadczenie w obsłudze klientów w różnych firmach w branżach związanych ze zwierzętami domowymi i artykułami gospodarstwa domowego. W wolnym czasie David uprawia Wakeboarding w lecie i wspinaczkę górską zimą. 

Jim Whittingham - Dyrektor Operacyjny

Jim dołączył do GA w 1991 r. po ukończeniu uczelni rolniczej. Początkowo zajmował się on kwestiami dotyczącymi farmy, ale kiedy rozwinął się dział karmy dla zwierząt domowych Jim zajął się produkcją i dystrybucyjną.

Przez lata Jim rozwinął swoje doświadczenie wraz z rozwojem firmy i zajął stanowisko w zarządzie w
2011 r. W swoim wolnym czasie Jim jeździ na rowerze, nartach oraz prowadzi swoje gospodarstwo rodzinne.

 

Diane Metcalfe - Dyrektor Finansowy

Diane dołączyła do GA w 2002 roku, gdzie zaczęła pracę w dziale Księgowości i Administracji. W ostatnich latach skupiła się wyłącznie na dobru finansowym GA Pet Food Partners, a w 2014 roku awansowała na Dyrektora Finansowego odpowiadającego za kontrolę kosztów i budżetu całej firmy.

Prywatnie Diane jest żoną John'a i dumną matką dwóch córek. Wolny czas lubi spędzać z przyjaciółmi i rodziną na czytaniu i biwakowaniu (oczywiście przy sprzyjającej pogodzie). Jest także oddanym liderem lokalnej grupy Beaver Scout.